7 Porannych Nawyków Ludzi Sukcesu

7 Porannych Nawyków Ludzi Sukcesu

Każdy z nas ma nawyki. Złe i te dobre. Nawyki ludzi sukcesu różnią się od tych, które ma przeciętny Kowalski. Sam miałem dużo złych nawyków. Zauważyłem jednak, że nie prowadzą one do niczego dobrego. Zmieniłem je na dobre, lepsze, prowadzące mnie do celu.

Jednak chciałem wprowadzić do swojego życia coś więcej. Chcę zmienić swoją poranną rutynę. Inspirując się osobami, które moim zdaniem osiągnęły sukces. Dziś dzielę się z wami listą. Oto poranne nawyki ludzi sukcesu.

1 Lodowaty prysznic

Jesteś przyzwyczajony do komfortowego ciepłego prysznica? Sprawdź, jak wpłynie na ciebie poranny lodowaty (nie zimny) prysznic.

Nasz organizm poddany zimnej temperaturze, przekształca tkankę tłuszczową z białej na brunatną. Dla wyjaśnienia biała magazynuje energię, podczas gdy ta druga – brunatna jest mega mocnym przyśpieszaczem metabolizmu. Przede wszystkim chce ogrzać nasze ciało. Dzięki temu jesteś w stanie spalić kalorie, biorąc tylko krótki prysznic.

Zobacz, co daje 7 dni zimnego prysznica.

Co więcej, taki zabieg może poprawić twoją odporność. Twój organizm hartuje się, przyzwyczajając się do zimna. Według statystyk morsów (osoby, które bardzo lubią zimno) spotyka 30-40% mniej infekcji.

Kto stosuje: Tony Robbins, Wim Hof

2 Czytanie książek

Ciągłe poszerzanie swoich horyzontów poprzez czytanie to klucz do nowych umiejętności. Większość problemów tego świata zostało już opisane. Jeśli masz z czymś problem, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że już ktoś przed tobą sobie z tym problemem poradził.

Niesamowite jest to, że możesz poznać jak działa i myśli osoba, która zarobiła setki milionów dolarów. Wystarczy przeczytać książkę takiej osoby, by poznać jej nawyki, rutyny, sposoby radzenia sobie z problemami.

Mamy teraz nieograniczone możliwości rozwoju. Dostęp do internetu, biblioteki, księgarnie. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Co za tym idzie? Możesz nauczyć się praktycznie wszystkiego, czytając książki.

Jeśli myślisz o poszerzeniu swoich możliwości. Nie masz jednak pieniędzy. Właśnie książki, pomogą ci zdobyć nowe kompetencje. Pamiętaj tylko, że samo czytanie nic nie daje. Musisz wdrażać wiedzę w praktyce. Tylko działanie przybliży cię do osiągnięcia celu.

Czytając 10 stron dziennie. W rok przeczytasz 3660 stron. Co daje ok. 8-10 przeczytanych książek rocznie. Wystarczy tylko wypracować taki nawyk u siebie. Jeśli masz z tym problem – zapoznaj się z tym darmowym e-bookiem.

Kto stosuje: Bill Gates, Elon Musk

3 Afirmacja

Czym jest ta cała afirmacja? Najprościej mówiąc, jest to czytanie tekstu, powtarzanie opisu naszego idealnego życia w przyszłości, tak jakby ta przyszłość była już dzisiaj. Naukowcy twierdzą, że jeśli będziemy coś sobie często powtarzać, wmawiać, to w końcu w to uwierzymy.

Afirmacja ma służyć temu, by upewnić nas, że wiara w naszą przyszłość jest prawdą. Ułatwia dążenie do celów, ponieważ każdego dnia mówisz sobie w czasie teraźniejszym, gdzie chciałbyś znaleźć się w przyszłości.

Przykład afirmacji znajdziesz tutaj.

Kto stosuje: Scott Adams, Arnold Schwarzenegger

4 Ćwiczenia fizyczne

O tym, że sport to zdrowie wie chyba każdy. Ale czy każdy uprawia sport? Prawdopodobnie nie! Chcąc mieć dobre wyniki w pracy czy w szkole, powinieneś zadbać także o swój rozwój fizyczny. Dotlenienie mózgu, wzmocnienie mięśni, zredukowanie tkanki tłuszczowej, to tylko ułamek korzyści sportu. Aby być w formie jako pracownik, szef firmy musisz zadbać o swoją kondycję fizyczną.

Ćwiczenia, bieganie, siłownia, pozwolą ci jaśniej myśleć, poprawiając twoją koncentrację. Dodatkowo trening o poranku to zastrzyk energii na cały dzień.

15 minut porannego rozciągania. – bardzo ciekawy program.

Kto stosuje: Każda osoba, a przynajmniej większość 🙂

5 Wczesne godziny pobudki

To chyba standardowy nawyk u ludzi sukcesu. Stałe godziny zasypiania i budzenia się pomogą przyzwyczaić organizm. Co więcej, wstawanie wcześniej daje przewagę nad osobami, które w tym czasie spokojnie śpią. Zaraz po przebudzeniu masz najświeższy umysł. Zregenerowany po całej nocy mózg jest gotowy na nowe wyzwania. Hal Elrod – światowy mówca motywacyjny twierdzi, że udane początki dnia są kluczem do pełnego sukcesów życia. Opisał, jak bardzo ważna jest nasza poranna rutyna w książce – Fenomen poranka.

Kto stosuje: Bill Gates, Tony Robbins

6 Wizualizacja

Wielki obraz Księżyca w siedzibie Nasa towarzyszył pracownikom przed wysłaniem człowieka w kosmos. Każdy z nich codziennie widział wielki obraz, który miał wizualizować ich cel.

Podobnie jak afirmacja, wizualizacja ma cię przybliżyć do celu. „Oglądanie swoich marzeń”. Patrzenie na przyszłość nakierowuje twój mózg na odpowiednie tory. Przez co podświadomie będziesz podejmował decyzje, które będą przybliżać cię do celu, który zaprogramowałeś sam sobie.

Jak najprościej wizualizować swoje cele? Przygotuj na komputerze galerię zdjęć przedstawiającą twoje cele marzenia. Ogromna willa z basenem, miliony na koncie, prywatna wyspa, szczęśliwa rodzina. Zdjęcia łatwo znajdziesz w internecie.

Oglądaj je codziennie, praktykując dodatkowo afirmacje, a zobaczysz jak twój mózg zacznie się dostosowywać do twoich marzeń i celów.

Kto stosuje: James Altacher, Elon Musk, Jeff Bezos

7 Medytacja

Zostawiłem ten nawyk na sam koniec. Jeśli zapytasz kogoś o nawyki ludzi sukcesu, to usłyszysz – medytacja. Praktycznie każda osoba sukcesu, medytuje.

O co chodzi? Medytacja polega na skupieniu się przez określony czas na chwili obecnej. Nie myśleć przez chwilę o przeszłości i przyszłości. Zatrzymać się na tym co jest teraz. Metod jest sporo. Możesz skupić się na swoim oddechu. Liczyć wdechy i wydechy. Innym sposobem jest skupienie się na częściach swojego ciała. Poczuć każdy palec, każdą kończynę. Myśleć o tym co aktualnie czujesz.

Taki nawyk, pomoże ci w skupieniu się. Podczas pracy pewnie nie raz rozpraszasz się smartfonem lub dźwiękami z zewnątrz. Medytacja ułatwia koncentracje nad danym projektem.

Jeśli kojarzysz medytowanie z pozycją wiata lotosu i dziwnymi dźwiękami, to nie. Nie masz racji 🙂

Medytować możesz leżąc, siedząc, podczas spaceru, biegu czy przy treningu.

Zobacz ten film – medytacja prowadzona. (Pozycja nie ma znaczenia. Ułóż się tak by było ci wygodnie)

Kto stosuje: Każda osoba, a przynajmniej większość

Podsumowanie

Jest jeszcze sporo innych porannych nawyków ludzi sukcesu. Przedstawiłem ci te, które sam u siebie testowałem. Przynoszą one korzyści i wpływają na życie. Tak było i jest u mnie. Spróbuj wdrożyć przynajmniej jeden nawyk z tej listy u siebie. Sprawdź co działa a co nie. Testuj i się rozwijaj. Samo przeczytanie artykułu o nawykach nic ci nie da. Nie zmieni to twoich przyzwyczajeń. Musisz podjąć działanie. Wykonaj pierwszy krok już dzisiaj!