Dlaczego Warto Dzielić Się Wiedzą?

Dlaczego Warto Dzielić Się Wiedzą?

Zawsze miałem problem z zapamiętywaniem informacji. Czytałem, czytałem, potem słuchałem. Pisałem, notowałem, potem zapominałem. Nie wiedziałem jak się uczyć by wiedz została ze mną. Paradoksalnie więc zacząłem dzielić się wiedzą. Okazało się, że to najlepszy sposób wykorzystania wiedzy zaraz po praktyce.

Pomoc innym – dobra inicjatywa

Dzieląc się wiedzą pomagasz innym. Pomagając innym ludzie zaczynają osiągać sukcesy. W rezultacie czego powstaje mnóstwo super inicjatyw, projektów, firm i produktów. Jestem zdania, że wspieranie młodych przedsiębiorców to bardzo ważne zadanie. Młodzi ludzie są tłumieni. Ograniczani przez opinie innych i dążenie do perfekcji. Warto wspierać osoby, które wychodzą z inicjatywą i chcą zrobić coś więcej.

Relacje i znajomości

Dając swoją wiedzę za darmo w internecie poznajesz super ludzi. Jeśli ktoś chce się uczyć i rozwijać warto zatrzymać się na chwilę i porozmawiać z taką osobą. Nie raz zaskoczysz się ambicją i pomysłami oraz zaangażowaniem danej osoby. Internet i kręgi ludzi dzielące się wiedzą. Oraz takie, które stawiają na rozwój to najlepsze miejsce do poznania wartościowych osób. Takim miejscem jest między innymi moja grupa stworzona na facebook. Codziennie poruszamy nowy temat. Dołącz tutaj jeśli chcesz się rozwijać i budować społeczność zmiany.

Daj, Daj, Daj, Poproś

Metoda stosowana przez coraz to więcej przedsiębiorców. Odwlekaj kasowanie klientów. Twórz kontent. Dziel się wiedzą. Dawaj bardzo dużo darmowych treści, które realnie pomogą twoim klientom. Przez wypracowaną wdzięczność i zaufanie oraz ilość darmowej wiedzy, łatwiej będzie ci poprosić o kupno twojego produktu czy usługi.

Najważniejsze to myśleć długoterminowo. Musisz dać się poznać i pokazać, że twoje materiały faktycznie mogą pomóc. Jeśli tak się stanie osoby, którym pomogłeś będą chciały od ciebie ekstra materiały, które będą płatne.

Testowanie i eksperymenty

Poznając ludzi w internecie, możesz wzajemnie wymieniać się doświadczeniem. U każdego z nas inaczej zadziała dana umiejętność, porada czy wskazówka. Szukaj podobnych ludzi z twojej niszy. Próbuj nawiązać kontakty. Umawiaj się na rozmowę np. przez aplikację zoom. Poznając inne punkty widzenia, możesz zmieniać u siebie aspekty, które nie działają.

Jakie twoim zdaniem korzyści idą za dzieleniem się wiedzą w internecie?